E-mail s videozáznamem vaší vraždy propagoval TV stanici

Francouzské televizní stanici 13ème RUE se podařilo nápaditou virální kampaní dosáhnout výborných výsledků, a to díky působivé personalizaci a mírně šokujícímu provedení.

I Kill A Friend.com

Zadavatel: NBC Universal
Agentura: BETC Euro RSCG
Země: Francie
Rok: 2009

Zadání

13ème RUE je francouzská TV stanice zaměřená na žánr krimi. Průměrný věk jejích diváků je přes 50 let a dále roste. Televize proto chtěla přilákat mladší publikum ve věku 20 – 35 let, a to direct marketingovou kampaní s nulovými výdaji na média. Cíl byl stanoven vysoko: oslovit 1 milion lidí.


Řešení

Agentura BETC Euro RSCG vytvořila kampaň, která osobně oslovila každého příjemce a vtáhla jej do napínavého děje. Jak? Stejně jako postavy filmů a seriálů vysílaných na 13ème RUE se musel i on pustit do vyšetřování vraždy – své vlastní.

Vše začalo tím, že adresát obdržel e-mail s textem: „Jsi mrtvý.“ Následoval odkaz na video, které zachycovalo jeho vraždu provedenou nájemným zabijákem. „Zavražděný“ se pak musel pustit do krátkého vyšetřování, aby zjistil, že jeho smrt si objednal jeden z jeho přátel.

Ten to provedl tak, že na webu jetueunami.com (v překladu zabijupřítele.com) zvolil jednoho z pěti profesionálních vrahů (ke každému patřil jiný způsob zabití), nahrál fotku obličeje oběti a zadal její e-mailovou adresu. Musel nahrát také fotografii sebe sama, neboť oba obličeje byly použity v příběhu vraždy a dopadení jejího objednatele.

Jakmile příjemce e-mailu prošel celým příběhem a zjistil, kdo za ním stojí, mohl „vraždu“ svému příteli oplatit, nebo ji objednat pro někoho dalšího.

Jak kampaň fungovala, si můžete prohlédnout také na následujícím videu:Výsledek

Během 6 měsíců dosáhl web jetueunami.com více než 22 milionů návštěv, objednáno bylo přes milion „vražd“. Průměrná doba strávená na stránce dosáhla 45 minut.

Zadavatel nenakupoval žádné zákaznické databáze a cena za oslovení jednoho kontaktu tak činila 0,01 EUR.

Počet diváků 13ème Rue ve věku 20 – 35 let vzrostl díky kampani o 25 %.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT