Dlouhý anténní kabel propagoval venkovní barvy ve švédské kampani

Výrobce domovních dekorací ve své integrované kampani vtipně využil propojení televize a direct mailu.

Aerial Cord

Zadavatel: Colorama
Agentura: GOSS
Země: Švédsko
Rok: 2007

Zadání

Colorama je největší švédský řetězec nabízející produkty pro dekoraci domů a bytů jako tapety, interiérové i exteriérové barvy a nátěry, dřevěné podlahy, dlaždice atp.

Před třemi lety Colorama poprvé nasadila TV kampaň, ve které představovala své produkty a umožňovala divákům si vyzkoušet, jak by vypadaly v jejich domácnosti.

Na obrazovce se vždy v rámci 10sekundového spotu objevila následující výzva: „Přesuňte svou TV, za 2 minuty budeme vysílat (například) náš nejnovější odstín zelené.“ Úkolem diváka bylo umístit televizor tam, kde si chce vzhled nového odstínu vyzkoušet a počkat na jeho odvysílání.

Takto byly nabízeny různé produkty a v létě přišla řada na venkovní barvy. Televizory se ovšem zpravidla nacházejí uvnitř domů, proto bylo nutné vyřešit problém, jak využít stejného konceptu i pro produkty týkající se zevnějšku budovy.


Řešení

Agentura GOSS připravila direct mailovou zásilku, určenou zákazníkům registrovaným pro odběr novinek u lokálního dealera značky Colorama.

Adresáti obdrželi zásilku v podobě několikametrového anténního kabelu, s jehož pomocí mohli protáhnout televizní signál až před dům. Text na obalu kabelu oznamoval:

„16. července budeme na TV4 vysílat další vzory barev. Tentokrát půjde o venkovní barvy.“


Výsledek

Kampaň výrazně zvýšila zájem zákazníků o venkovní barvy Colorama, a to především o ty inzerované v televizních spotech. Prodeje překonaly očekávání o 90 %.

Někteří zákazníci dokonce přicházeli s kabelem do prodejen a požadovali delší kus, neboť tento jim až před dům nedosáhne.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT