Direct mail s přesností desetimiliontiny gramu v kampani výrobce vah

Společnost Kern, která vyrábí jedny z nejpřesnějších laboratorních vah na světě, rozesílala direct mail, kterým demonstrovala výjimečné vlastnosti svých produktů.

Precision Weighing

Zadavatel: Kern
Agentura: Wunderman
Země: Velká Británie
Rok: 2009

Zadání

Společnost Kern vyrábí a distribuuje jedny z nejpřesnějších vah na světě. Cílovou skupinu tvoří vysoce inteligentní lidé, někdy až „podivíni“. Uživatelé výrobků Kern jsou vědci, inženýři a lékárníci.

Úkolem kampaně bylo vyzdvihnout mimořádnou přesnost výrobků Kern jen s malým rozpočtem.


Řešení

Marketing v této oblasti je zpravidla extrémně účelný, zdvořilý, zaměřený na funkčnost a cenu a je zde jen velmi malý pro odlišení se od ostatních dodavatelů této technologie.

Direct mail byl zvolen jako nejlepší způsob, jak oslovit lidi s rozhodovací pravomocí. Cílem bylo vymyslet takový DM, který by dokázal vyjádřit posedlost přesností, která je pro značku Kern charakteristická, ale s velmi malým rozpočtem.

Nápad spočíval v redesignu veškerého papírnického zboží používaného ve společnosti Kern.

Vědci Kernu dostali za úkol zvážit každý prvek z papírnických zásob firmy, a to s přesností na sedm desetinných míst: od obálek, přes hlavičkový papír, až po vizitky. Do celkové hmotnosti byl započítáván samozřejmě také použitý inkoust a dokonce předpokládaná hmotnost otisků prstů adresáta zásilky.

Údaj o hmotnosti pak byl vytištěn na každou součást direct mailové zásilky. To by samozřejmě nebylo možné bez využití nejpřesnějších vah na světě.


Výsledek

Vysoká response rate 24 %, získání 167 leadů a podpis kontraktů se čtyřmi novými prodejci. Prodeje v hodnotě 31 tisíc EUR přímo z direct mailů a předpokládané příjmy pro příští rok ve výši 200 tisíc EUR. ROI více než 750 %.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT