Charita: Kampaň malajské organizace pro pomoc ženám

Direct mail poukázal na to, jak ničivé následky mohou mít pouhá zlá slova. Nadávka napsaná na bílý papír obálky byla přes kopírák vepsána do tváře ženy.

Organizace pro pomoc ženám Women‘s Aid Organisation (WAO) chtěla, aby Malajci podpořili důležitou myšlenku: Zneužívání se netýká jen fyzického násilí, ale zahrnuje také zneužívání psychické a citové.

Výhrůžky, napadení a urážky mohou mít stejně ničivé následky jako fyzické zneužití, protože poznamenají oběť na celý život.

Agentura Arc Worldwide/Leo Burnett Advertising navrhla pro WAO, nízkorozpočtovou direct mailovou kampaň. Ta inovativně kombinovala dva běžné předměty, kopírovací papír a obálku, naprosto neočekávaným způsobem.

Obálka vyzývala příjemce, aby dřív než ji otevřou, napsali na určené místo tu nejhorší věc, kterou kdy někomu řekli. Když pak otevřeli obálku, objevili fotku ženy, na jejíž obličej se propsala ta samá zraňující slova.

Následoval vzrušený vzkaz od WAO, ve kterém žádali respondenty, aby podepsali petici proti násilí mezi pohlavími.

Tento direct mail nejen vygeneroval 23% responzi, ale přispěl také k úsilí WAO zvýšit povědomí a získat tolik potřebnou podporu vlády. Realizace: 2006.6. Leden 2011

Štítky:  , , ,

Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT