Cannes Direct Lions Grand Prix: Iggy Pop v kampani telekomunikační společnosti

Nejvyšší ocenění v kategorii Direct získala na festivalu v Cannes kampaň nazvaná jednoduše "Orcon + Iggy Pop".

Orcon + Iggy Pop

Zadavatel: Orcon
Agentura: Special Group
Země: Nový Zéland
Rok: 2009

Zadání

Orcon je novozélandská telekomunikační společnost, která byla – i přes nabídku rychlejšího širokopásmového připojení a vyšší kvalitu zákaznických služeb oproti konkurenci – na trhu relativně neznámá.

Úkolem kampaně bylo zvýšit povědomí o společnosti Orcon a především o její nabídce kvalitního a rychlého širokopásmového připojení k internetu.


Řešení

Agentura Special Group se rozhodla propagovat hlavní přednosti služby, tedy její stabilitu a rychlost, prostřednictvím rozsáhlé on-line události, která zaujme celý národ. Touto událostí bylo znovunahrání známého hitu The Passenger zpěváka Iggyho Popa.

Orcon nabídl devíti lidem možnost zahrát si tuto píseň s Iggy Popem, ovšem nikoli na nějakém živém koncertě, nýbrž on-line, s využitím stabilního a rychlého připojení Orcon Broadband.

Pro začátek bylo nutné přilákat dostatečné množství talentovaných muzikantů do konkurzu. Ten probíhal on-line v rámci facebookové aplikace, kam uživatelé nahrávali svá videa. Během deseti dní se do soutěže přihlásilo přes 200 nadaných hudebníků.

Základ kampaně tvořila on-line komunikace, a to jak e-mailem se stávajícími zákazníky, tak na Facebooku s fanoušky značky a jejich přáteli (a jejich přáteli…). Akce byla podpořena také on-line bannery, patnáctisekundovým TV spotem a outdoorovou reklamou.

Devíti vítězům konkurzu pak bylo zavedeno připojení Orcon Broadband, s jehož pomocí se samotné nové nahrávání písně uskutečnilo a demonstrovalo tak kvalitu tohoto připojení.

Na výsledek se můžete podívat v následujícím videu:Výsledek

Soutěžní videa na Facebooku zaznamenala více než 100 tisíc zhlédnutí a fan stránka značky Orcon získala 3 500 nových příznivců.

Kampaň upoutala pozornost médií a vygenerovala mediální pokrytí v hodnotě přesahující 650 000 NZ$, a to ještě před odvysíláním reklamního TV spotu.

Ovšem to nejdůležitější: prodeje společnosti Orcon vzrostly díky této kampani o 30 % v meziročním srovnání.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT