Buďte upřímní k odběratelům vašeho newsletteru, vyplatí se to

Je to častý příběh: spustíte e-mailingový program, začnete rozesílat pravidelný newsletter a lákat lidi k jeho odebírání a těšíte se, jak jejich počet rychle poroste. Namísto toho prudce roste míra odhlášení. V čem je problém?

Nejčastějším důvodem je skutečnost, že od vás příjemci e-mailingu nedostávají to, co očekávali.

Důležité totiž je, být již na začátku vašeho vztahu s novými odběrateli newsletteru upřímný a neslibovat něco, co nehodláte splnit. Lákat na jednu rozsáhlou případovou studii týdně, a pak namísto toho zasílat se stejnou frekvencí novinky z dění ve firmě (nejlépe fotky z večírků), je tou nejkratší cestou k odstranění kontaktu z databáze.

Buďte tedy otevření a sdělte odběratelům po pravdě, co od vás mohou očekávat. Klidně jim poskytněte PDF nebo webovou stránku s náhledem toho, jak váš newsletter vypadá. Tím dáte svým potenciálním kontaktům možnost učinit informované rozhodnutí o tom, zda je váš obsah opravdu zajímá.

Že kvůli tomu bude vaše databáze menší? Samozřejmě. Ale budou v ní lidé, které opravdu zajímáte, a kteří pro vás představují mnohem větší potenciál, než odběratelé, jež vám „naletěli“, a nakonec se stejně odhlásí. Ušetříte tak náklady na rozesílku a – což je také důležité – nikoho zbytečně nenaštvete.

Vhodné je s odběrateli déle pracovat. Jakmile se zaregistrují do vašeho e-mailingového programu, zašlete jim e-mail, v němž je požádáte o podrobnosti ohledně jejich preferencí – jaká témata je zajímají, jak často si přejí dostávat váš newsletter a podobně. Měli by mít také možnost svá nastavení později měnit, například v nějakém webovém formuláři.

Pokud se budete držet výše popsaných zásad, můžete zvýšit míry otevření a prokliku u svých e-mailů o 50 – 80 % (podle statistik americké společnosti Delivra).


Zdroj: btobonline.com23. Červenec 2010

Štítky:  , ,

Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT