Británie potvrzuje trend v neadresné distribuci: méně letáků ale přesněji zacílené

Snaha o zvyšování relevance neadresných zásilek prostřednictvím vylepšování metod cílení vede k poklesu objemu distribuovaných letáků a katalogů. Potvrzuje to zpráva britské Direct Marketing Association (DMA).

Každoroční průzkum reklamních výdajů na neadresně distribuované zásilky prováděný DMA ukazuje, že ačkoli množství zásilek pokleslo o 11 %, výdaje na tento komunikační kanál poklesly pouze o 5 procent.

Jednou z hlavních příčin je právě zavádění pokročilejších a nákladnějších metod cílení. Přes vyšší cenu jedné zásilky je tak dosahováno podstatně vyšší relevance sdělení a efektivnosti komunikace.

Mark Young, předseda britské DMA Door Drop Council (jeho přednášku jste si mohli poslechnout také na naší konferenci Leták/Neadresný mailing) k tomu řekl:

„Znatelný rozdíl mezi poklesem objemu a poklesem výdajů jasně indikuje vzrůstající sofistikovanost letáku jako média. Současná ekonomická situace má dopad na výdaje do všech typů médií, tento průzkum však ukazuje, že klienti využívají neadresné distribuce jakožto strategického a taktického nástroje dobře cíleným a zodpovědným způsobem.“


Zdroj: dmionline.netKampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT