Banner propojený s Twitterem umožnil ublížit hrdinovi v kampani hry inFAMOUS

Originálním způsobem přimělo Sony uživatele Twitteru k propagaci nové hry pro Playstation 3. Propojilo interaktivní banner s obsahem jejich tweetů.

inFAMOUS Twanner


Zadání

Na jaře 2009 Sony uvádělo na trh novou (a vysoce očekávanou) akční hru pro konzoli Playstation 3 nazvanou inFAMOUS.

Jedním z hlavních rysů hry je rozhodování hlavního hrdiny v průběhu hry, zda bude „dobrý“ či „zlý“.

Úkolem bylo vytvořit inovativní kampaň k uvedení hry.


Řešení

Na velmi populárním herním portálu IGN.com byl umístěn interaktivní banner propojený s Twitterem. Hra měla již tak na Twitteru velký ohlas a kampaň měla celkový buzz ještě podpořit.

Banner zobrazoval hlavního hrdinu hry a nabízel dvě možnosti: Tweet #Good a Tweet #Evil. Pokud se návštěvník stránky rozhodl kliknout například na Tweet #Evil, byl přesměrován na svůj účet na Twitteru, kde se mu automaticky vyplnilo pole pro text zprávou:


„is #Evil via @inFAMOUSthegame. What are you? http://au.ign.com/ #inFamous.“


Aplikace monitorovala na Twitteru hesla #Good a #Evil. Při odeslání tweetu opatřeného „zlým přívlastkem“ byl hrdina v banneru sražen elektrickým výbojem (což je také jeho jediná zbraň ve hře). Naopak při zaslání tweetu s heslem #Good byl vyléčen (také jedna z herních schopností postavy).

V banneru se také objevovalo v reálném čase jméno a dobrý či zlý tweet každého uživatele. Dále samozřejmě nabízel možnost přejít na webovou stránku hry, zhlédnout trailer ke hře, nebo ji rovnou zakoupit.

Prohlédněte si fungování banneru v krátkém videu:Výsledek

Míra prokliku v této kampani činila 13,26 %, což je vynikající výsledek vzhledem k průměrné CTR v herním průmyslu, který činí 0,3 %.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT