Banka lákala studenty na kvalitní fazole a toaletní papír

Instantní nudle, fazole z konzervy a toaletní papír. Tři typické součásti studentského života využila ve své direct marketingové kampani novozélandská banka a navrch nabídla hru o peníze.

Upgrade your year

Zadavatel: ASB
Agentura:
TBWA\WHYBIN\TEQUILA
Země: Nový Zéland
Rok: 2009

Zadání

Novozélandská banka ASB chtěla oslovit místní vysokoškolské studenty s nabídkou svého nového produktu. Tím byl speciální bankovní balíček právě pro vysokoškoláky.

Úkolem kampaně bylo proniknout přes hromady marketingových sdělení chrlených ostatními bankami cílícími rovněž na studenty.


Řešení

Agentura TBWA\WHYBIN\TEQUILA zmapovala životní styl studentů a vytvořila kampaň ukazující vysokoškolákům, že banka ASB rozumí jejich potřebám.

V prostorách univerzitních kampusů byly distribuovány obrandované balíčky s toaletním papírem, instantními nudlemi a konzervami fazolí – typickými produkty denní spotřeby většiny studentů.

Nejednalo se však o levné výrobky nižší kvality, které jsou studenti zvyklí nakupovat, naopak – banka chtěla ukázat, že s její speciální nabídkou pro vysokoškoláky si mohou studium více užít. Rozdávané výrobky na svou kvalitu upozorňovaly už na obalu, neboť byly pojmenovány „Nudle na úrovni“, „Gurmánské fazole“ a „Nebeský trůn“ (v posledním případě šlo samozřejmě o název toaletního papíru).

Obaly pak obsahovaly také podrobnější informace o nabízeném bankovním produktu a heslo „Upgrade your year“ (Vylepšete si rok).

Navíc nabízely možnost hrát o 10 tisíc dolarů za vyplnění registračního formuláře pro kontaktování ze strany banky.


Výsledek

Kromě toho, že banka ASB originálním způsobem informovala studenty o své nabídce, získala 11 000 nových opt-in kontaktů na cílovou skupinu vysokoškoláků.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT