Balónová jízda internetem v podání Orange UK

Zábavná kampaň, která dokázala vtáhnout mladé lidi, se podařila mobilnímu operátorovi Orange ve Velké Británii a agentuře POKE.

Balloonacy


Britský Orange před rokem představoval novou službu, s jejíž pomocí si mohou zákazníci vybrat tarif „podle zvířátka“. Tarify byly reprezentovány nafukovacími balóny ve tvaru delfína, kanárka, mývala, velblouda a opice a každý odpovídal určitému zákaznickému chování a způsobu používání mobilního telefonu.

Spolu s uvedením tohoto produktu byla spuštěna marketingová kampaň, v níž hrály hlavní roli právě nafukovací balóny ve tvaru zvířátek. Po sérii televizních spotů, které nebyly ničím výjimečné, přišla na řadu naopak velmi originální digitální část kampaně.

Agentura POKE připravila on-line „závod“ nafukovacích balónů, The Orange Balloon Race. Cílovou skupinou kampaně byli mladí lidé ve věku 16–24 let.

Závod startoval na stránce www.playballoonacy.com, kde jsou dnes již vystaveny pouze jeho výsledky. Zde se uživatel registroval, zvolil si tvar svého balónu a přezdívku a mohl vyrazit na „jízdu“. Do akce se zapojilo přes 3 000 webů (mezi nimi i velikáni jako Yahoo!, The Sun nebo Samsung), jejichž navštívením soutěžící dostal započítánu jednu „internetovou­ míli“.

Cenou pro vítěze, který za sedm dní urazil největší počet internetových mil, byla dovolená na Ibize pro 8 lidí v hodnotě 20 tisíc liber.

Kampaň obsahovala také virální prvek, jelikož balóny musely být „dofukovány“, aby letěly rychleji a jedním ze způsobů, jak je dofouknout, bylo přivést do hry kamaráda. Odkazy na soutěž se tedy rychle šířily sociálními sítěmi, blogy, diskusemi a e-maily.

Výsledkem bylo 40 000 soutěžících, 63 milionů „nalétaných“ mil, a 3,2 milionu zobrazení značky Orange během sedmidenního závodu.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT