Aplikace pro iPhone prodala pizzu za milion dolarů

Když je trh přesycený, nejlepší volbou je vytvořit trh nový. A pokud se to provede s pomocí aplikace pro iPhone, může tento tah přinést během několika měsíců obrat přes milion amerických dolarů.

Domino's App

Zadavatel: Domino's Pizza
Agentura: Hakuhodo
Země: Japonsko
Rok: 2009

Zadání

Mezinárodní řetězec Domino's Pizza byl v Japonsku dlouhou dobu lídrem na trhu pizzerií nabízejících donáškovou službu. V loňském roce však konkurence začala nabírat na síle a řetězec Domino's Pizza spadl na třetí příčku v prodejích.

Úkolem kampaně proto bylo znovu zvýšit prodeje Domino's Pizza na nyní již vysoce konkurenčním japonském trhu.


Řešení

Strategií agentury Hakuhodo byla, namísto rozsáhlé reklamní kampaně, snaha vytvořit nový prostor na trhu. Zatímco běžně si lidé objednávají pizzu domů, do kanceláře nebo jinam na pevnou adresu, Domino's Pizza jim jako jediná nabídla možnost objednat si doručení pizzy naprosto kamkoli.

K tomuto účelu vznikla speciální aplikace pro iPhone, jejímž prostřednictvím bylo možné si z nabídky Domino's Pizza vybrat pizzu podle svých představ a následně objednat její doručení přímo na místo, kde se zákazník s telefonem nacházel.

Aplikace totiž k objednávce přidávala GPS polohu a lidé si tak objednávali pizzu do parku, na trh, k Tokijské věži, na pláž nebo na rušnou křižovatku v centru města.

Agentura rozeslala informaci o nové aplikaci na databázi stávajících zákazníků Domino's Pizza a prostřednictvím tiskové zprávy také do médií.


Výsledek

Kampaň vzbudila velkou pozornost, odkazy na aplikaci se šířily na Twitteru a dalších komunitních službách, pozornost jí věnovala také celostátní média.

Více než 120 tisíc stažení zařadilo aplikaci na první místo v japonské verzi iTunes App Store a během 4 měsíců se jejím prostřednictvím podařilo realizovat prodeje ve výši přesahující 1 milion USD.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT