Agentura rozesílala v kampani eura konkurenci a hledala pečlivého účetního

Jak najít pečlivého účetního? Pošlete peníze konkurenční agentuře a počkáte, kdo si všimne drobné zprávy. Tak to alespoň udělala agentura Draftfcb Kobza ve své direct marketignové kampani.

Book-keeper


Zadání

Rakouská agentura Draftfcb Kobza hledala na konci roku 2008 nového účetního. Ovšem ne jen tak ledajakého, základní požadavek zněl, aby byl pečlivější a pozornější než ostatní.


Řešení

Agentura přišla s nápadem, který jí jednak ušetřil peníze za personální inzeráty a zároveň umožnil (s jistou nadsázkou) ověřit právě kritérium pečlivosti a pozornosti.

Na účty konkurenčních direct marketingových agentur v Rakousku, Švýcarsku a Německu rozeslala prostřednictvím internetového bankovnictví platby, každou ve výši 1 euro. Jako reklamní prostor posloužila kolonka nazvaná „zpráva pro příjemce“. Ta obsahovala text:

„Draftfcb Kobza hledá účetního, který je pečlivější, než ostatní.“

Na konci sdělení pak byl kontakt na personalistku agentury.

Pozorný účetní, který si náležitě všímá detailů, pak tuto zprávu obdrží a může na ni reagovat.


Výsledek

Díky vysoce cílenému přístupu agentura při nákladech ve výši několika desítek eur dosáhla 60% response rate a získala množství velmi kvalitních žádostí o zaměstnání, z nichž byla nakonec vybrána ta nejpečlivější účetní.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT