Jaroslav Beneš – Fotografie

V sekci Art vám tentokrát nabízíme k prohlédnutí výběr z díla českého fotografa Jaroslava Beneše. Jedná se o jeho fotografie z 80. let.

Tip: Chcete-li plynule prohlížet fotogalerii, otevřete úvodní fotografii (obrázek autora), a poté již můžete klikat na „následující“.Jaroslav Beneš se narodil 27. 2. 1946 v Plzni, profesionálně fotografuje od roku 1970. V sou­časnosti žije a pracuje v Praze. Sám o sobě říká:

Fotografování pro mne není zobrazováním skutečnosti ale iracionálním zahleděním do sebe, do mých problémů, emocí, snů. Fotografie jsou jen produktem, výsledkem, dá se říct odpadem činnosti, která mi umožňuje přežít a vyrovnává moji životní rovnováhu.

Pro svoji práci používám od roku 1981 velkoformátové kamery (13×18, 18×24). Fotografie vznikají kontaktem negativu s papírem, líbí se mi přímý dotyk dvou citlivých vrstev. Přirovnávám ho k přímému spojení myšlenky s citlivou vrstvou filmu při fotografování.

Od roku 1980 se ve svých fotografiích zabývám civilizačními otázkami. Zajímají mne problémy jednotlivce, uzavřeného v městské konglomeraci. Moje téma je soužití s architekturou stvořenou lidmi pro lidi. Architekti vytvářejí uzavřené městské celky. Bloudím jimi dlouhé hodiny, dny, měsíce, roky a nechávám na sebe působit genia loci a výsledkem jsou fotografie. Fotografie ryze subjektivní, pocitové, bez jakékoliv vnější kalkulace. Žádná oslava díla, žádné konstatování.15. Březen 2010

Štítky:  ,

Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT